Belka
Czwartek, 30 Czerwca 2022   imieniny: Emilia, Lucyna, Arnold
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pilotażowy program Mitsubishi V2G - pojazd-sieć

Data publikacji: 2017-11-20, Data modyfikacji: 2017-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Pilotażowy program Mitsubishi V2G - pojazd-sieć

Mitsubishi Motors Corporation ogłosiło wdrożenie pilotażowego interfejsu "Pojazd-Sieć" (V2G), z pierwszym punktem ładowania już wykorzystywanym przez akumulatory samochodowe Mitsubishi Outlander PHEV. Technologia V2G pozwoli lepiej zrównoważyć szczytowe zapotrzebowanie na energię elektryczną, co umożliwi pojazdom elektrycznym nie tylko pobieranie energii, ale również zwrot nadwyżki do sieci. Dla kierowców samochodów elektrycznych oznacza to potencjalne korzyści finansowe dzięki sprzedaży zwracanej energii. MMC łączy siły z firmą NewMotion, jednym z największych europejskich dostawców rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych, operatorem sieci energetycznej TenneT w Holandii i Nuvve, światowym liderem w dziedzinie wdrażania technologii V2G.

W ramach programu, który zostanie uruchomiony w Amsterdamie, firma MMC będzie świadczyła usługi w zakresie systemu zrównoważonego gromadzenia i zużycia energii dzięki wykorzystaniu infrastruktury ładowania NewMotion dla modelu Mitsubishi Outlander PHEV zaparkowanego w domu lub w miejscu pracy. Pilotażowy program będzie wykorzystywał platformę do ładowania samochodów elektrycznych Nuvve’s Grid Integrated Vehicle (GIVe). W Holandii jest użytkowanych ponad 25 tysięcy pojazdów Mitsubishi Outlander PHEV.

Przyjęte w 2015 roku w Europie paryskie porozumienie klimatyczne, zakłada przyspieszenie inicjatyw mających na celu ograniczenie emisji spalin oraz promocję polityki przyjaznej środowisku, w tym rozwój działań w zakresie odnawialnych źródeł energii. Ponieważ energia słoneczna, wiatrowa i inne naturalne źródła energii, nie jest jeszcze tak stabilna, jak energia pozyskiwana z paliw kopalnych, jej wykorzystanie do zasilania sieci energetycznych jest również ogromnym wyzwaniem.

Ponadto zarówno rządy Wielkiej Brytanii, jak i Francji mają zamiar zakazać sprzedaży pojazdów z silnikami spalinowymi od 2040 r., a zużycie energii elektrycznej stale rośnie. Dlatego też potrzebny jest nowy system optymalizacji pracy systemu energetycznego, w tym opracowanie mechanizmu zmniejszania obciążeń związanych z ładowaniem infrastruktury elektroenergetycznej.

W ramach programu MMC przetestuje technologię V2G, poszukując rozwiązań do stworzenia nowego systemu wartości oraz modelu biznesowego wykorzystującego potencjał do magazynowania i przekazywania drzemiący w akumulatorach pojazdów elektrycznych.

Mitsubishi Motors, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Mitsubishi Motors
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nidzicki 

  Powiat nidzicki – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, na Pojezierzu Mazurskim, z siedzibą w Nidzicy. Przynależą do niego gminy: Nidzica, Janowiec Kościelny, Janowo, Kozłowo oraz miasto Nidzica.

  Turyści zachwycają się pokrzyżackim zamkiem o charakterze rezydencjonalno – obronnym w Nidzicy oraz innymi równie ciekawymi zabytkami: - klasztorek, w którym znajduje się archiwum państwowe, kościół św. Wojciecha z XIV w., cmentarz z I wojny światowej w Orłowie, Łyński Młyn. W powiecie jest sporo jezior, które również przyciągają turystów i nie tylko – stanowią doskonałą rozrywkę dla samym mieszkańców. Oprócz typowych szlaków rowerowych i pieszych, możemy tam uświadczyć także szlaki wodne, np. Szlak Kajakowy po Łynie.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola