Belka
Czwartek, 30 Czerwca 2022   imieniny: Emilia, Lucyna, Arnold
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Provident podsumowuje 20 lat na polskim rynku

Data publikacji: 2017-09-03, Data modyfikacji: 2017-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Provident podsumowuje 20 lat na polskim rynku

Provident Polska, należący do brytyjskiej grupy International Personal Finance, obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności. Przez ten czas wypracował sobie pozycję lidera na rynku pożyczek pozabankowych i stał się synonimem wiarygodnego pożyczania. Z jego usług skorzystały już 4 miliony Polaków. Provident to także znaczący i pożądany pracodawca. W ciągu 20 lat zatrudnienie w firmie znalazło prawie 100 tys. osób.

Provident Polska jest jedną z pierwszych firm, które zaczęły udzielać pożyczek gotówkowych na rynku pozabankowym. Rozpoczął działalność w 1997 r. i od tego czasu pomógł swoim klientom w zrealizowaniu ponad 15 milionów planów.

– Dynamiczny rozwój firmy na przestrzeni ostatnich dwóch dekad pokazał, że Polacy potrzebują dostępu do prostych i rzetelnych rozwiązań finansowych, które oferuje Provident – mówi David Parkinson, prezes Provident Polska. – Wieloletnie doświadczenie, jasne i przejrzyste zasady oraz odpowiedzialne podejście do pożyczania to nasze główne atuty, które zostały docenione już przez 4 miliony klientów w Polsce. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim naszym obecnym oraz byłym klientom za to, że wybrali właśnie Providenta, a także wszystkim osobom pracującym dla Providenta za ich zaangażowanie. Pragnę również podziękować naszym partnerom oraz dostawcom za ich nieustające wsparcie.

20 lat minęło…

Rozwój firmy nie byłby możliwy bez rozwoju gospodarczego Polski i poprawy sytuacji ekonomicznej jej mieszkańców. Coraz większe aspiracje oraz możliwości finansowe Polaków sprawiły, że coraz chętniej sięgają oni po finansowe wsparcie instytucji, takich jak banki czy firmy pożyczkowe.

Potwierdzają to twarde dane, a także wyniki badań opinii. Według danych GUS, w 1997 roku średnia pensja w Polsce wynosiła zaledwie ok. 1060 zł brutto, dziś natomiast przekracza 4400 zł, co oznacza czterokrotny wzrost. Ceny w tym czasie wzrosły niespełna dwukrotnie. Powiększyły się także nasze oszczędności z ok. 100 mld zł do ponad 700 mld zł.

Badania CBOS pokazują z kolei, że 20 lat temu tylko co czwarty Polak był zadowolony ze swoich materialnych warunków bytu, obecnie zadowolenie deklaruje ok. 60 proc. Zwiększył się także odsetek osób ogólnie zadowolonych z życia – z 54 proc. do 76 proc. Wzrosła również długość naszego życia – dziś przeciętny Polak żyje ponad 77 lat, o pięć lat dłużej niż 20 lat temu.

Rewolucyjnych zmian jest więcej. Dziś większości z nas trudno wyobrazić sobie życie bez internetu – dostęp do niego w domu ma blisko 80 proc. naszych rodaków, 20 lat temu był to niespełna 1 proc. Upowszechnienie się internetu zmieniło sposób, w jaki Polacy korzystają z różnego rodzaju usług, w tym finansowych.

– Głównym filarem naszej działalności od jej początków są pożyczki z obsługą domową, udzielane przez doradców klienta. Pomimo zmieniających się czasów i postępu technologicznego nadal obserwujemy bardzo duże zainteresowanie tym produktem, choć równolegle – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – zdecydowaliśmy się rozwijać segment pożyczek online – wyjaśnia David Parkinson. – Dziś Provident jest firmą multiproduktową i multikanałową, co też z pewnością wyróżnia go na rynku.

Provident – ceniony pracodawca

Należy podkreślić, że sukces Providenta nie byłby możliwy bez ludzi, którzy tworzą firmę. Przez ostatnich 20 lat związanych zawodowo z Providentem było łącznie ponad 93 tysiące Polaków, w tym prawie 84 tysiące doradców klienta oraz blisko 8,4 tysiąca pracowników.

Provident to pracodawca, z którym pracownicy wiążą się na długo. 64 proc. z nich pracuje w firmie 5 lat lub dłużej. Średni staż pracy wynosi 8 lat. Co ciekawe, ponad 60 proc. pracowników to kobiety. Połowę stanowisk menedżerskich, w tym także tych najwyższych, w zarządzie zajmują panie. Firma co roku od pięciu lat wyróżniana jest prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem Top Employer przyznawanym pracodawcom oferującym najlepsze warunki zatrudnienia.

Provident Polska to także firma odpowiedzialna społecznie. Aktywnie organizuje wolontariat pracowniczy i przeznacza środki na realizację projektów zgłaszanych przez firmowych wolontariuszy z całej Polski w ramach programu „Tak! Pomagam”, który funkcjonuje już od 12 lat.

Provident Polska SA, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nidzicki 

  Powiat nidzicki – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, na Pojezierzu Mazurskim, z siedzibą w Nidzicy. Przynależą do niego gminy: Nidzica, Janowiec Kościelny, Janowo, Kozłowo oraz miasto Nidzica.

  Turyści zachwycają się pokrzyżackim zamkiem o charakterze rezydencjonalno – obronnym w Nidzicy oraz innymi równie ciekawymi zabytkami: - klasztorek, w którym znajduje się archiwum państwowe, kościół św. Wojciecha z XIV w., cmentarz z I wojny światowej w Orłowie, Łyński Młyn. W powiecie jest sporo jezior, które również przyciągają turystów i nie tylko – stanowią doskonałą rozrywkę dla samym mieszkańców. Oprócz typowych szlaków rowerowych i pieszych, możemy tam uświadczyć także szlaki wodne, np. Szlak Kajakowy po Łynie.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola