Belka
Czwartek, 30 Czerwca 2022   imieniny: Emilia, Lucyna, Arnold
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Walcz z rajami podatkowymi i zostań podatkowym liderem

Data publikacji: 2018-05-24, Data modyfikacji: 2018-05-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Walcz z rajami podatkowymi i zostań podatkowym liderem
 • „Walka z rajami podatkowymi" to temat pracy konkursowej w trzeciej edycji konkursu „Podatkowi liderzy".
 • Tym razem studenci i absolwenci kierunków prawniczych i ekonomicznych przedstawią swoje pomysły na strategię walki z ucieczką przed opodatkowaniem przy wykorzystaniu szkodliwej konkurencji podatkowej.
 • Na najlepszych czeka 12 płatnych staży w Ministerstwie Finansów.

Ustawodawcy na całym świecie starają się stworzyć mechanizmy, które będą skuteczną odpowiedzią na szkodliwą konkurencję podatkową. Uszczelnianie systemu podatkowego jest przedmiotem prac zarówno na poziomie państwowym, jak i międzynarodowym. Wymiana informacji podatkowych, projekt BEPS, czarna lista rajów podatkowych - to tylko niektóre przykłady istniejących instrumentów. Czy są one wystarczające? Jaka jest właściwa strategia walki z rajami podatkowymi? Czy państwa członkowskie powinny dążyć do uszczelnienia ustawodawstwa wewnętrznego, czy skupić się na wypracowaniu rozwiązań na poziomie międzynarodowym? Przedstaw swoją wizję skutecznej walki z rajami podatkowymi i zostań podatkowym liderem.

Sukces poprzednich edycji konkursu jest impulsem dla Ministerstwa Finansów, by po raz kolejny zaangażować studentów i absolwentów do dyskusji na temat aktualnych wyzwań, które stoją przed polskim oraz międzynarodowym prawem podatkowym. Laureaci otrzymają zaproszenie do odbycia stażu w Ministerstwie Finansów i wezmą udział w tworzeniu rozwiązań podatkowych, które będą służyć uszczelnieniu systemu podatkowego.

Udział w konkursie

Pracę konkursową „Walka z rajami podatkowymi" wyślij do 10 czerwca 2018 r. na adres praktyki@mf.gov.pl. UWAGA: praca nie może przekroczyć dwóch stron formatu A4, czcionka 12.

Do pracy dołączCV, podpisaną kartę zgłoszenia udziału w konkursie oraz kopie dokumentów potwierdzających status studenta/absolwenta na kierunku prawniczym lub ekonomicznym.

Harmonogram konkursu:

do 13 czerwca – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych

18 - 22 czerwca – rozmowy kwalifikacyjne

do 27 czerwca 2018 – publikacja wyników na stronie internetowej www.mf.gov.pl.

Podatkowym liderom oferujemy:

 • płatny staż w Ministerstwie Finansów
 • udział w pracach grupy roboczej, zajmującej się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań podatkowych i uszczelnieniem prawa podatkowego.

Regulamin Konkursu oraz Karta zgłoszenia znajdują się pod linkiem:

https://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dla-mediow/informacje-prasowe/-/asset_publisher/6PxF/content/walcz-z-rajami-podatkowymi-i-zostan-podatkowym-liderem?redirect=https%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%2Fdla-mediow%2Finformacje-prasowe%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_6PxF%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_6PxF_

Ministerstwo Finansów, Źródło artykułu: Ministerstwo Finansów, Autor zdjęć: Ministerstwo Finansów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nidzicki 

  Powiat nidzicki – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, na Pojezierzu Mazurskim, z siedzibą w Nidzicy. Przynależą do niego gminy: Nidzica, Janowiec Kościelny, Janowo, Kozłowo oraz miasto Nidzica.

  Turyści zachwycają się pokrzyżackim zamkiem o charakterze rezydencjonalno – obronnym w Nidzicy oraz innymi równie ciekawymi zabytkami: - klasztorek, w którym znajduje się archiwum państwowe, kościół św. Wojciecha z XIV w., cmentarz z I wojny światowej w Orłowie, Łyński Młyn. W powiecie jest sporo jezior, które również przyciągają turystów i nie tylko – stanowią doskonałą rozrywkę dla samym mieszkańców. Oprócz typowych szlaków rowerowych i pieszych, możemy tam uświadczyć także szlaki wodne, np. Szlak Kajakowy po Łynie.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola